Finished
  • 06:30 AM
  • 10th Match
  • Gibraltar 213/0 (20 Ov)
  • Bulgaria 192/6 (20 Ov)

Gibraltar won by 21 runs

Finished
  • 10:00 AM
  • 11th Match
  • Romania 193/4 (20 Ov)
  • Czech Republic 167/9 (20 Ov)

Romania won by 26 runs

Finished
  • 01:30 PM
  • 12th Match
  • Bulgaria 131/7 (20 Ov)
  • Romania 132/2 (12.4 Ov)

Romania won by 8 wickets

Finished
  • 02:00 PM
  • 60th Match
  • Royal Challengers Bangalore 155/9 (20 Ov)
  • Punjab Kings 209/9 (20 Ov)

Punjab Kings won by 54 runs

Finished
  • 03:30 AM
  • 25th Match
  • Masters RCC 126/7 (20 Ov)
  • Athreya Cricket Club 127/7 (19.1 Ov)

Athreya Cricket Club won by 3 wickets

Finished
  • 08:00 AM
  • 26th Match
  • BK-55 122/9 (20 Ov)
  • Masters Cricket Club 123/1 (11.1 Ov)

Masters Cricket Club won by 9 wickets

Finished
  • 10:00 AM
  • 2nd Match
  • Hampshire 252/5 (91 Ov)
  • Sri Lanka Cricket Development XI 281/10 & 107/3 (28 Ov)

Match Drawn

Finished
  • 10:00 AM
  • 23rd Match
  • Warwickshire 568/4 (187.4 Ov)
  • Northamptonshire 597/6d (154.1 Ov)

Match drawn

Finished
  • 10:00 AM
  • 24th Match
  • Kent 230/10 & 114/1 (41.2 Ov)
  • Surrey 671/9d (173 Ov)

Match drawn

Finished
  • 10:00 AM
  • 25th Match
  • Yorkshire 379/10 & 169/6 (78 Ov)
  • Lancashire 566/9d (167.1 Ov)

Match drawn

Finished
  • 10:00 AM
  • 26th Match
  • Gloucestershire 186/10 & 159/10 (56.1 Ov)
  • Somerset 591/7d (147 Ov)

Somerset won by an innings and 246 runs

Finished
  • 10:00 AM
  • 22nd Match
  • Derbyshire 565/8d (153 Ov)
  • Worcestershire 368/10 & 225/2 (101 Ov)

Match drawn

Finished
  • 10:00 AM
  • 21st Match
  • Durham 311/10 & 244/10 (86.2 Ov)
  • Glamorgan 365/10 & 137/10 (53.5 Ov)

Durham won by 58 runs

Finished
  • 10:00 AM
  • 20th Match
  • Leicestershire 210/10 & 333/9 (136 Ov)
  • Sussex 450/10 (126.3 Ov)

Match drawn

Finished
  • 10:00 AM
  • 19th Match
  • Middlesex 195/10 & 133/3 (58.2 Ov)
  • Nottinghamshire 415/10 & 295/5d (60 Ov)

Match drawn

Finished
  • 03:00 PM
  • Preliminary Final
  • Prisons Sports Club 180/5 (20 Ov)
  • Merryboys Sports Club 167/8 (20 Ov)

Prisons Sports Club won by 13 runs

Finished
  • 07:00 PM
  • Preliminary Final
  • QPCC I 207/3 (20 Ov)
  • Powergen Penal SC 118/10 (19 Ov)

QPCC I won by 109 runs

Finished
  • 03:45 PM
  • 15th Match
  • Babonneau Leatherbacks 99/3 (10 Ov)
  • South Castries Lions 87/5 (10 Ov)

Babonneau Leatherbacks won by 12 runs

Finished
  • 06:30 PM
  • 16th Match
  • Micoud Eagles 91/4 (10 Ov)
  • Gros Islet Cannon Blasters 92/4 (9 Ov)

Gros Islet Cannon Blasters won by 6 wickets

Finished
  • 07:00 AM
  • 1st-Quarter-Final
  • Ariana Cricket Club 63/9 (8.5 Ov)
  • Helsingborg Stars 62/8 (10 Ov)

Ariana Cricket Club won by 1 wickets

Finished
  • 09:00 AM
  • 2nd-Quarter-Final
  • Seaside 147/2 (10 Ov)
  • Malmohus Cricket Club 148/3 (9.3 Ov)

Malmohus Cricket Club won by 7 wickets

Finished
  • 11:00 AM
  • 3rd-Quarter-Final
  • Hisingens 56/9 (10 Ov)
  • Evergreen 58/2 (6.3 Ov)

Evergreen won by 8 wickets

Finished
  • 01:00 PM
  • 4th-Quarter-Final
  • Jonkoping 123/6 (10 Ov)
  • Lomma 95/7 (10 Ov)

Jonkoping won by 28 runs